Ta strona używa plików cookies. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz na to zgodę. OK

INFONEWS

A4 408km – REMONT dylatacji !!! – część 2

wrzesień 30, 2017
Komentarze wyłączone
2 070 Views

Kontynuując omawianie sytuacji na Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa (PAOK)
związanej z remontem dylatacji na obiekcie mostowym usytuowanym na 408km autostrady A4 muszę przekazać, że ruch pojazdów choć dużo wolniejszy odbywa się w miarę płynnie.

Przypominam jak wygląda wprowadzona na czas remontu tymczasowa organizacja ruchu:

 – na kierunku do Rzeszowa za Węzłem Bielany lewy pasu ruchu został przełożony na jezdnię dla przeciwnego kierunku poprzez wygrodzenie betonowymi separatorami, a ruch pojazdów na prawym pasie odbywa się po dotychczasowym torze. 

–  na kierunku do Katowic oś jezdni została odchylona w prawo czyli zlikwidowano najpierw pas awaryjny, a dalej pas włączenia na Węźle Kraków Tyniec w kierunku Katowic. Ruch przekierowano żółtymi liniami w taki sposób, że dotychczasowy lewy pas przeszedł na prawy, a prawy pas ruchu skierowano na pas awaryjny i pas włączenia w kierunku Katowic na Węźle Tyniec.

–  dodatkowo na wjeździe na A4 w kierunku Katowic na Wężle Tyniec wprowadzono znak STOP. Wprowadzenie tego znaku jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa, ponieważ po likwidacji pasa włączenia właśnie po nim poruszają się pojazdy jadące prawym pasem autostrady A4 w kierunku Katowic.

Dla kierujących pojazdami o większych gabarytach wprowadzono dodatkowe ograniczenia na tym odcinku. Zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych rozszerzono o autobusy, a lewym pasem zabronione jest poruszanie się w/w pojazdami oraz pojazdami o szerokości powyżej 2,20m.

Wprowadzono również ograniczenia prędkości na kierunku do Katowic 80, a do Rzeszowa nawet do 40km/h przed „rozwidleniem ruchu”.

Wczoraj według niektórych internautów na stronie GDDKiA Kraków ukazał się przez chwilę komunikat, że remont zakończy się do 15 listopada 2017 roku. Jednak ja nie byłbym takim optymistą szczególnie, że mamy w listopadzie dwa świąteczne dni 1 listopada i 11 listopada i niezbyt optymistyczne wróżby pogodowe, co w znacznym stopniu będzie miało wpływ na faktyczny termin zakończenia remontu. Może się pomylę ale mam nadzieję, że do końca listopada będzie już po wszystkim.

Dla zobrazowania videorelacja.

SZEROKOŚCI, CIERPLIWOŚCI i KULTURY

 

Komentarze są wyłączone.