Ta strona używa plików cookies. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz na to zgodę. OK

INFONEWS

A4 408km – REMONT dylatacji !!! do połowy listopada 2017 roku – część 1

wrzesień 30, 2017
Komentarze wyłączone
3 519 Views

Niestety 28 września 2017 roku pojawiły się nam kolejne utrudnienia na Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa (PAOK).
Rozpoczęły się prace związane z remontem na obiekcie mostowym usytuowanym w rejonie Węzła Kraków- Tyniec.

Jak już pisałem na Grupie facebookowej  Utrudnienia A4 Małopolska ruszył remont dylatacji na obiekcie mostowym na 408km pomiędzy Węzłami Kraków Tyniec a Kraków Bielany.

Dziś omówimy i pokażemy w naszej video relacji co już dzieje się na tym odcinku na kierunku do Katowic, a jutro w drugiej części zaatakujemy autostradę w tym rejonie na kierunku do Rzeszowa.

Na czas remontu wprowadzono tymczasową organizację ruchu:

 – na kierunku do Rzeszowa za Węzłem Bielany przełożenie osi jezdni i pasów ruchu w lewo z założeniem, że jeden pas ruchu wejdzie na jezdnię dla przeciwnego kierunku i odgrodzony betonowymi separatorami będzie prowadzić ruch w kierunku Rzeszowa, natomiast drugi czyli prawy pas ruchu pozostanie na dotychczasowej jezdni w kierunku Rzeszowa, 

–  w związku z powyższym na kierunku do Katowic oś jezdni została odchylona w prawo czyli zlikwidowano najpierw pas awaryjny, a dalej pas włączenia na Węźle Kraków Tyniec w kierunku Katowic. Ruch został już przekierowany żółtymi liniami w taki sposób, że dotychczasowy lewy pas przeszedł na prawy, a prawy pas ruchu skierowano na pas awaryjny i pas włączenia w kierunku Katowic na Węźle Tyniec.

–  dodatkowo utrudnienia czekają kierowców jadących ul. Tyniecką w kierunku autostrady na obydwu kierunkach z uwagi na ustawiony na wjeździe na A4 w kierunku Katowic znak STOP. Wprowadzenie tego znaku jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa, ponieważ po likwidacji pasa włączenia właśni po nim poruszają się pojazdy jadące prawym pasem autostrady A4 w kierunku Katowic.

Dla kierujących pojazdami o większych gabarytach wprowadzono dodatkowe ograniczenia na tym odcinku. Poza rozszerzeniem zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe o autobusy wprowadzono zakaz poruszania się lewym pasem ruchu dla samochodów ciężarów i pojazdów o szerokości powyżej 2,20m.

Dla wszystkich wprowadzono również ograniczenia prędkości, w tym na kierunku do Katowic 80, a do Rzeszowa zestopniowano nawet do 40km/h.

Przypominam, że STOP to zatrzymanie i dopiero po upewnieniu się,  że można włączyć się do ruchu rozpoczęcie jazdy.

Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, ponieważ jak wiecie przy natężeniu ruchu jakie mamy aktualnie na obwodnicy Krakowa, każda nawet drobna kolizja powoduje wielokilometrowe kooorki.

Proszę również zwrócić uwagę na brak w tym miejscu pasa awaryjnego, co dodatkowo nie daje gwarancji przejezdności w przypadku awarii pojazdu.

Dla zobrazowania link videorelacja.

SZEROKOŚCI, CIERPLIWOŚCI i KULTURY

 

Komentarze są wyłączone.