Ta strona używa plików cookies. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz na to zgodę. OK

INFONEWS

Zagłosuj na Muzeum Ratownictwa w Krakowie – nr zadania KRK12 ;-)

wrzesień 26, 2017
Komentarze wyłączone
2 283 Views

W dniu 25 września 2017 roku ruszyło głosowanie II edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolska.

Zagłosuj na zadanie „Muzeum Ratownictwa w Krakowie – Bliżej nas” – nr zadania KRK12

Muzeum Ratownictwa to społeczna instytucja kultury. Jako jedyne w Polsce gromadzi eksponaty związane z różnymi dziedzinami ratownictwa medycznego, lotniczego, górskiego, morskiego, drogowego oraz, szeroko rozumianym ratownictwem, także pożarniczym i historią Policji. Muzeum jest prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną „Muzeum Ratownictwa” w Krakowie, a działa na podstawie Regulaminu uzgodnionego z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do tej pory udało się pozyskać do muzeum ponad 60 pojazdów ratowniczych, w tym karetki pogotowia, sanitarki wojskowe, wozy strażackie, radiowozy Policji/MO, kadłub śmigłowca ratowniczego „Sokół” oraz wyposażenie służb, takie jak mundury, stare mapy, dokumenty i modele – pojazdów, statków powietrznych itp.

Zaangażowanie kilku osób tworzących Muzeum Ratownictwa doprowadziło do zebrania tak licznej kolekcji, a wiele z eksponatów to unikatowe modele i egzemplarze odrestaurowane dzięki wsparciu ludzi życzliwych i zaangażowaniu członków Muzeum. Od lat Muzeum poszukuje siedziby, a eksponaty przechowywane są w wielu miejscach, często pod chmurką oraz w prywatnych garażach.

Wchodząc na stronę Muzeum Ratownictwa w Krakowie można zobaczyć zarys prowadzonej przez nich działalności
http://www.muzeumratownictwa.pl/.

Prezesa Łukasza znam od kilku lat, wspólnie uczestniczyliśmy w wielu imprezach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i ratownictwem. Współpracujemy również od początku powstania Patrol112.pl i jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to zrealizujemy jeszcze kilka wspólnych przedsięwzięć. Ale żeby nie zapeszyć szczegóły pozostawię dla siebie.

Pojazdy, a raczej eksponaty Muzeum, zawsze budzą duże zainteresowanie. Sam z sentymentem wsiadam do pojazdów, którymi uczyłem się jeździć, do radiowozów którymi jeździłem w Policji, w tym Polonezem, Uazaem czy Nysą, którą jeździłem w służbie ruchu drogowego kilka lat. To kawałek historii nie tylko służb ,ale również motoryzacji. Organizatorzy imprez chętnie zapraszają Muzeum z jego eksponatami, jednak koszty jakie ponosi Muzeum, zakup paliwa i naprawy pojazdów są tak wielkie, że niejednokrotnie Łukasz musi odmawiać udziału w imprezach. Dlatego tak bardzo liczy się dla nich każde wsparcie i życzliwość.

Aktualnie głosowanie, które rozpoczęło się 25 września, jest szansą na realizację przez Muzeum jednego ze swoich zadań. Ja już oddałem na nich głos, bo wiem jakimi są pasjonatami, ile serca, prywatnego czasu i pieniędzy poświęcają, by utrzymać pojazdy „na chodzie” i odrestaurowywać kolejne eksponaty. Głosowanie potrwa do 13 października 2017 roku i mam nadzieję, że znajdą się w naszym gronie życzliwi ludzie, którzy oddadzą swój cenny głos na Muzeum Ratownictwa w Krakowie – nr zadania KRK12.
Nawet numer dobry się trafił bo to prawie jak 112 :-).

Zasady głosowania znajdziesz na stronie
https://www.bo.malopolska.pl/index.php/wydarzenia/103-160-zadan-w-ii-edycji-bo-malopolska

Jeżeli nie masz czasu albo ochoty śledzić wszystkich informacji wystarczy, że wejdziesz na stronę
https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie
i w 1 minutę oddasz swój głos.

Dzięki Twojemu wsparciu w ramach podziału środków z Budżetu Obywatelskiego Małopolska,
garstka pasjonatów będzie mogła kontynuować drogę przez mękę jaką przechodzą od kilku lat,
by utworzyć w Krakowie pierwsze w Europie  Muzeum Ratownictwa.

Oddaj swój cenny głos w BO Małopolska
na Muzeum Ratownictwa w Krakowie – zadanie KRK12.

Pozdrawiam

re.aktor Kris Fox

Komentarze są wyłączone.